Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ktos w Was miał wymienione sprężyny tylne w O2FL 1.2 Kombi ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ktos w Was miał wymienione sprężyny tylne w O2FL 1.2 Kombi ?

    No mam nadzieje ze bedzie super. Lecz troche sie obawiam jak sie pierscienie uloza. Na necie jest sporo problemow po wymianie w tym silniku :?

    Ceramizer - nie mam zdania. Zalany z M1 0W40 faktycznie zmniejszyl spalanie. Pozniej zalalem Lotos 5W40 i spalanie wrocilo. Nastepnie znow Lotosa + Ceramizer i spalanie sie nie obnizylo. Wiec jestem sceptyczny dosc.
    pitt51

  • #2
    Ktos w Was miał wymienione sprężyny tylne w O2FL 1.2 Kombi ?

    Szukam osób, którym wymieniono na gwarancji w O2FL 1.2 TSI 105 KOMBI sprężyny tylne na gwarancji.
    Dzień po gwarancji tył zaczął się zachowywać jakby sprężyny nierówno działały.
    Na stacji diagnostycznej ani szarpaki ani test % ( Lewy 71, Prawy 69) nie wykazały uszkodzeń ani wycieków.
    A ja albo jestem przemęczony albo coś poszło w tylnym zawieszeniu.
    Naczytałem się na naszym forum o sprężynach i wysokości tyłu od środka koła do nadkola i mam mniej niż 39 cm.
    Jak to sprawdzić poza serwisem by nie bulić 200 zł za diagnozę ?

    Marcin.

    Komentarz


    • #3
      A jaki auto ma przebieg??

      Trzeba sie zastanowic czy to sprezyny czy amortyzatory. Za bujanie to 2 90% przypadkow odpowiedzialne sa amortyzatory.

      Za 200zl to mozna kupic dwie sprezyny KYB na tyl + 300zl kosztuja dwa dobre amortyzatory gazowe KYB.

      Tak wiec jak diagnoza, ktora co w zasadzie mialaby stwierdzic ma kosztowac tyle, to jest to 1/3 kosztu wymiany wszystkiego na nowe
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Generalnie i co do zasady gwarancja jest "świadczeniem" sztywno ograniczonym w czasie - info o podobnej treści otrzymałem kiedyś z SAP.

        Jeżeli usterka wystąpiła po jego upływie (a piszesz, że 1 dzień po) to nie liczyłbym na "cud", że strony ASO/SAP

        P.S. Co prawda nie mam O2FL 1.2 TSI 105 KOMBI, ale prężyny na gwarancji miałem wymieniane 2x, a za 3 wstawili wspomagające. Póki co wszystko jest OK (kombi+LPG).

        " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
        Pzdr. - 1.6 MPI

        Komentarz


        • #5
          Przebieg 22 tys km po dwóch latach od wyjazdu z salonu.
          Bagażnik nie był dociążany.

          Najlepiej byłoby się przejechać za kółkiem identycznego modelu, ale wielu znajomych ma ale diesla.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X